Kazališna predstava Rollercoaster u petak 5. listopada

Rezervirajte prvi petak u listopadu za posjet kazalištu i predstavi s poznatim glumcima. Kazališni ansambl: Lucija Šerbedžija, Petra Valentić, Adrijana Barbarić, Marko Serdarević i Ivo Borić, u ovoj kazališnoj uspješnici (prema ocjeni Tomislava Čadeža, jednoj od najuspješnijih predstava manjih kazališnih formi u protekloj godini) propitkuje položaj žene u današnjem društvu. Da li je suvremena žena heroj ili žrtva i nudi li se spas u ljubavi, pogledajte u predstavi Rollercoaster redateljice Katarine Đurđević, koja gostuje u pazinskom Spomen domu u petak, 5. listopada s početkom u 20 sati. Ulaznice osigurajte već u pretprodaji u upravi pazinskog Učilišta, a rezervacije na broju 624-968 ili 624-333.

Predstava “Kakva majka, takva kći” u petak u Spomen domu

U petak 1. lipnja u kazališnoj dvorani Spomen doma POU Pazin priređuje predstavu “Kakva majka, takva kći”. Predstava je nastala na temelju dokumentarne građe i biografskih zapisa o djetinjstvu i mladenačkim danima slavne spisateljice Marije Jurić Zagorke, kao i njezinom turbulentnom odnosu s majkom. Autorica “Gričke vještice”, buntovnica, umjetnica, korak ispred svog vremena, teško pristaje na dogovoreni brak s uvaženim Mađarom, kojeg ne poznaje.

Zbog ljubavi prema majci koja ju tjera u brak, misleći kako je to najbolje za njih, Marija podnosi maltretiranje koje vuče korijene još iz djetinjstva…Svojim vrhunskim glumačkim izričajem ističu se glumice Kazališta “Smješko” Mia Krajcar i Mirta Zečević. Predstava je nominirana za 25. Nagradu hrvatskog glumišta u kategoriji najbolje dramske uloge, a odabrana je i za vinkovački Festival glumca. Početak predstave je u 20 sati, a ulaznice se mogu osigurati i u pretprodaji u upravi Učilišta, te na dan predstave na blagajni Spomen doma.

58. FESTIVAL HRVATSKIH KAZALIŠNIH AMATERA

Najbolja amaterska kazališta idućega vikenda igraju na sceni Spomen doma u Pazinu

Četvrtu godinu zaredom Pazin je domaćin najboljim hrvatskim amaterskim kazalištima koja će izvrsnim predstavama od 11. do 13. svibnja na sceni Spomen doma animirati pazinsku publiku.

U Pazinu će, kao i dosadašnjih godina, biti održan prvi dio 58. Festivala hrvatskih kazališnih amatera, dok će drugi dio biti održan u Vodicama, od 25. do 27. svibnja 2018.

U šestodnevnom festivalskom programu u Pazinu i Vodicama nastupit će 23 najbolja hrvatska amaterska kazališta i skupine koje su, od ukupno 167 prijavljenih, stručnim odabirom eminentnih hrvatskih kazališnih djelatnika – izbornika Festivala, izborile nastup na ovogodišnjem FHKA-u.

Predavanje Moja afrička priča

Multimedijskim predavanjem Moja afrička priča POU Pazin obilježit će predstojeći Dan planeta Zemlje. Iskustva s egzotičnih putovanja u Keniju i Ugandu, susrete s plemenom Masai i sudjelovanju u humanitarnim projektima s publikom će podijeliti Aleksandra Krizmanić.  Predavanje uz projekciju slajdova održat će se u dvorani Istra Spomen doma u petak 20. travnja s početkom u 18 sati.

Koncert Yoko Nishii i Krešimir Marmilić

U sklopu Glazbenog ciklusa Classic In Pazin, Pučko otvoreno učilište u Pazinu Vas poziva na koncert Yoko Nishii – klavir/piano i Krešimir Marmilić – violina. Koncert će se održati u četvrtak, 29. ožujka 2018., u Dvorani Istra pazinskog Spomen doma s početkom u 19,30 sati.

Ovu  glazbenu poslasticu možete poslušati uz degustaciju sponzorskog vina In Sylvis. Ulaz na koncert je slobodan.

Pokrovitelj: Ministarstvo kulture Republike Hrvatske

ČUDESNE ZVIJERI-GRINDELWALDOVA ZLODJELA

WHITNEY

srijeda, 21. 11. u 19,00 sati

Gostovanje ansambla LADO, Antologija II.

KURSK

DOGMAN

RALPH RUŠI INTERNET:KRŠ I LOM 2

petak, 30. 11.

Razigrani vremeplov, dramska radionica

20. glazbeni festival "All you need is love"

Organizator: Pučko otvoreno učilište Pazin

© Pučko otvoreno učilište Pazin 2018.