Novosti

27.07.2009.

Najam prostora

Kategorija: Novosti

Velika dvoranaMala koncertna dvoranaDvorana za sastanke

Kalendar

Program za veljaču 2012.

srijeda, 1. 2. do 20. 2.

120 godina Fotokluba Zagreb

Mjesto održavanja: Spomen dom Organizator: POU Pazin

Izložba fotografija u povodu 120 godine Fotokluba Zagreb.Ovom izložbom obilježava se visoka obljetnica Fotokluba Zagreb kao prve
fotoamaterske organizacije ustanovljene u devetnaestom stoljeću u ovom dijelu Europe. Kroz Fotoklub Zagreb prošli su i u njemu aktivno sudjelovali naši najeminentniji fotografski umjetnici, od danas legendarne generacije Toše Dabca pa do današnjih dana.

ponedjeljak, 13. 2. 20 sati

Opera night

Mjesto održavanja: Spomen dom Organizator: POU Pazin

Multimedijski glazbeni program posvećen Valentinovu uz izvođenje najljepših ljubavnih arija i dueta.
Sopran: Goranka Tuhtan
Tenor: Marin Tuhtan

srijeda, 15. 2. 17,30 sati

Koncert pod maskama Osnovne glazbene škole Pazin

Mjesto održavanja: Spomen dom Organizator: POU Pazin - Osnovna glazbena škola

petak, 17. 2. 20 sati

Profesionalac

Mjesto održavanja: Spomen dom Organizator: POU Pazin

Kazališna predstava Profesionalac prema tekstu Dušana Kovačevića; izvođač: Trutin art i Glumci u Zagvozdu.
Uloge: Danko Ljuština, Vedran Mlikota, Anica Kovačević, Goran Navojec/ Siniša Ružić.
Skladatelj: Arsen Dedić
Režija: Bodgan Diklić

Sadržaj: Tragikomedija „Profesionalac“ opasna je priča u kojoj riječi pletu mrežu i prije nego što shvatimo što nam se dogodilo – već smo ulovljeni zauvijek.
To je predstava koja hrabro progovara o slobodi i gorko nas podsjeća na to kako nam bilo koji dio naše prošlosti može kad tad dahnuti za vrat. I baš kao što protagonista dostiže njegov život, tako i drama dostiže društveno-politički ustroj. Onaj nekada i ovaj danas. Jer kako kaže glavni lik, policajac...“ dosta mi je i mraka i lopova. Ja da se borim sa sitnim lopovima, a ovi iz vlasti pokradoše sve najvrednije.“
Dušan Kovačević autor je nekih od najpoznatijih drama i scenarija s ovih prostora. Balkanski špijun, Maratonci trče počasni krug, Ko to tamo peva...predstavljaju umjetnička djela koja, ne samo da su se voljela, već su se i obožavala. Nakon kultne beogradske predstave koja je odigrana više od 400 puta te iznimno uspješne ekranizacije koja je osvojila niz domaćih i međunarodnih nagrada,Kovačevićev
„Profesionalac“ konačno ostvaruje i svoju hrvatsku praizvedbu i to u debitantskoj režiji proslavljenog Bogdana Diklića.

petak, 24. 2. do 25. 2.

Dani meda

Mjesto održavanja: Spomen dom Organizator: Udruga pčelara "Lipa" Pazin; suorganizator POU Pazin

ponedjeljak, 27. 2. 17,00 sati

Koncert Harmonikaškog odjela Osnovne glazbene škole Pazin

Mjesto održavanja: Spomen dom

srijeda, 29. 2. 19 sati

Na rubu Europe

Mjesto održavanja: Spomen dom Organizator: POU Pazin

U svojoj stand up komediji „Na rubu Europe“, Pervan se dotiče svih aktualnih polemika oko ulaska u EU, a začin ovog beskrajno duhovitog stand up-a su i sve aktualne teme hrvatskog društva, koje muče malog čovjeka. „Svaka sličnost sa stvarnim događajima i osobama je vjerojatno namjerna i dobro pogođena“ tvrdi majstor smijeha i sarkazma Željko Pervan, koji u svojoj izvedbi ne ostaje dužan ni umirovljenicima, ženama, muškarcima, političarima, sa svima zbijajući šale i kroz tu svoju optiku prikazujući u biti stvarnost kakva ona jest.