Kazališna predstava “Sve o muškarcima” – 6. ožujka 2020. u 20, 00 sati

Miro Gavran: Sve o muškarcima

Režija: Mladena Gavran | Glume: Vedran Komerički, Tomislav Krstanović, Rade Radolović | Teatar Gavran

Nakon predstave “Sve o ženama” Miro Gavran zaronio je i u svijet muškaraca te na dinamičan i humorističan način na sceni prikazao život iz muške perspektive. U komediji “Sve o muškarcima” tri mlada i talentirana glumca, od kojih je svaki utjelovio više različitih uloga, uspješno su prikazala probleme i situacije s kojima se muškarac današnjice susreće.

Što se događa s prijateljstvom tri srednjoškolca kad stignu u zrele godine i kad naiđe na nove probleme i neslaganja, samo je jedno od pitanja na koje komedija pokušava dati odgovor. Osim prijateljstva, Gavran obrađuje i odnos otac – sin kroz tegobnu priču mladog muškarca koji se suočava s rastavom roditelja, što mu obilježi život. Nakon mnogih godina ljutnje prema ocu, pa čak i vlastitom bratu, je li moguće da čovjek promjeni mišljenje i pokaje se? Predstava na scenu dovodi i homoseksualni par te priču o muškarcima koji su isprepleteni mračnim, “muškim” poslovnim odnosom.

Osposobljavanje za poslove održavanja okućnica i bazena 2020. – poziv na iskaz interesa

Pučko otvoreno učilište u Pazinu poziva potencijalne polaznike/ce na prijavu za iskaz interesa za pohađanje programa Osposobljavanja za poslove održavanja okućnica i bazena 2020. u Pazinu.

U program osposobljavanja za poslove održavanja okućnica i bazena mogu se upisati polaznici/ce koji imaju završenu osnovnu školu i liječničko uvjerenje o zdravstvenoj sposobnosti za poslove održavanja okućnica i bazena.

Cijena programa iznosi 4.000,00 kuna (ne podliježe obvezi PDV-a). Trajanje programa je ukupno 130 sati (teorija, praktični dio i vježbe).

Po uspješnom položenom ispitu polaznici dobivaju javnu ispravu – svjedodžbu temeljem koje se osposobljavanje upisuje u e-radnu knjižicu.

Prijavu za iskaz interesa moguće je izvršiti putem maila: tjasa.milanovic2019@gmail.com na način da uz popratni tekst navedete ime i prezime, adresu i kontakt.

Izložba fotografija „Body in motion“ – 15. – 31. siječnja 2020.

Danas je u holu pazinskog Spomen doma otvorena izložba fotografija pod nazivom „Body in motion“. Izložba je realizirana u suradnji Pučkog otvorenog učilišta u Pazinu i Foto kluba Zagreb, a biti će otvorena do 31. siječnja ove godine.

Popis izlagača:

Nagrađeni:

1.Nagrada: Nenad Martić, Put ka sreći 1-4

2.Nagrada: Mary Crnković Pilaš, Steamy window 1-4

3.Nagrada: Dražen Tirić, Boy from Agra 1-4

MISTERO BUFFO, kazališna predstava za početak godine

Mistero Buffo, zbirka satiričnih monologa u produkciji Istarskog narodnog kazališta – Gradskog kazališta Pula djelo je talijanskog nobelovca Darija Foa. U ovom djelu on je prikupio i obogatio tekstove iz vremena Srednjeg vijeka koji su za teme imali biblijske motive i priče iz narodne predaje. Izvrsnim transformacijama izvođač Valter Roša uvjerljivo oslikava razdoblje 13. stoljeća, isporučivši ga kao da je današnje. Jednako su nas tlačili brutalni trgovci i vladari u doba renesanse, kao što nas danas bez milosti gnječe bešćutni bankari i bezukusni politički birokrati.

Predstava je na programu Spomen doma u petak 31. siječnja 2020. u 20 sati. Organizator: POU Pazin Saznajte više »

Koncert “Vjeruj u ljubav 2020.” – 22. veljače u 19,00 sati

Povodom Valentinova, Mješoviti pjevački zbor Roženice poziva vas 22. veljače 2020. na njihov veliki koncert “Vjeruj u ljubav”!

Na koncertu zabavne zborske glazbe, pjevači će izvesti neke od najljepših pjesama različitih stilova, uz pratnju benda i goste iznenađenja. Ulaznice za koncert “Vjeruj u ljubav” su u prodaji i mogu se kupiti u upravi Pučkog otvorenog učilišta u Pazinu svakim radnim danom u radno vrijeme uprave. Saznajte više »

Dalmatinska stand-up comedy večer – SplickaScena – 18. siječnja u 19, 00 sati

Najbolji splitski komičari dolaze u Pazin! Do sada su nastupali uglavnom po Dalmaciji i ostatku zemlje, no sada su se odlučili predstaviti i istarskoj, odnosno pazinskoj publici!

SplickaScena je kolektiv splitskih stand-up komičara kojeg čine Ante Travizi, Ivica Lazaneo, Ivo Musulin, Josip Škiljo, Tomislav Primorac i Vanja Dobrijević. Oni će vam otkriti novu dimenziju splitskog humora koji je nešto življi i žešći i pokazati zašto je SplickaScena hit u gradu pod Marjanom. Saznajte više »

Dolazak Djeda Mraza, Limena glazba Pazin, Dejtnajt by Lajnap i Big Band Pazin

Prošlog je vikenda Spomen dom vrvio brojnim prosinačkim događanjima.

U petak, 20.12. u Spomen domu organiziran je dolazak Djeda Mraza u organizaciji Društva Naša Djeca Pazin, kojem su se obradovala mnoga djeca. Nešto kasnije istog dana, u Velikoj koncertnoj dvorani Spomen doma, Limena glazba Pazin održala je tradicionalni božićno – novogodišnji koncert. Saznajte više »

OTKAZIVANJE KONCERTA- Mostar Sevdah Reunion PAZIN

Poštovani,

Koncert MOSTAR SEVDAH REUNION koji se trebao održati 16.12.2019. u Spomen Domu u Pazinu sa početkom u 20:00h, otkazuje se iz tehničkih razloga.

Novi datum se zakazuje za ožujak- točan datum biti ce objavljen uskoro.

Sve ulaznice kupljene za ovaj datum (16.12), vrijedit će i za novi datum.
Povrat novaca za kupljenje ulaznice može se izvršiti na mjestu gdje su ulaznice kupljenje
(sustav EVENTIM te caffe bar Epolon).
Organizator te članovi band-a se unaprijed ispričavaju na pomicanju termina koncerta te zahvaljuju na razumijevanju.

Program za ožujak 2020.

BIRDS OF PREY I EMANCIPACIJA FAMOZNE HARLEY QUINN

GDJE SI BIO ČETRDESET I ČETVRTE

Organizator: KINO PAZIN-ULAZ BESPLATAN !

SVE O MUŠKARCIMA, komedija povodom Međunarodnog dana žena

Mjesto održavanja: Pazin - Spomen dom

ŽENIJALNI DANI: PODRŽITE DJEVOJKE

Organizator: KINO MREŽA I KINO PAZIN